صبحانه


 اهمیت صبحانه به عنوان اصلی ترین وعده ی غذایی در طول روز بر هیچکس پوشیده نیست.


صبحانه به عنوان اولین وعده غذایی روز، نقش مهمی در تامین انرژی و مواد مغذی دارد. پس از خواب شبانه، بدن انسان نیازمند تجدید و بازیابی انرژی و مواد مغذی برای انجام فعالیت های فیزیولوژیکی است. صبحانه با کیفیت بالا می تواند انرژی کافی و مواد مغذی لازم برای فعالیت های ذهنی و یادگیری را فراهم کند.

همانطور که در مقابل، یک صبحانه با کیفیت پایین منجر به کاهش کارایی مغزشده و موجب  افزایش مصرف مواد غذایی در وعده های دیگر در طول روز برای جبران کمبود های غذایی و در نتیجه بالا رفتن بار دستگاه گوارش شود. همچنین خوردن صبحانه با کیفیت پایین اثر منفی بر عملکرد شناختی دارد ، بنابراین منجر به کاهش تحریک پذیری مغز، ظهور پاسخ های آهسته و کاهش توجه می شود. در مقابل صبحانه مناسب نه تنها میتواند نیاز بدن برای فعالیت های خود را برطرف کند، بلکه خطر ابتلا به دیابت، پوکی استخوان، چاقی، بیماری قلبی عروقی و مغزی و سایر بیماری های مزمن را نیز کاهش دهد.


کامل ترین برنامه غذایی برای افزایش تمرکز در پانسیون مطالعاتی فرهنگ 


گلوکز سوخت اصلی برای عملکرد مغز است و عملکرد شناختی بهینه نیاز به نگهداری سطح قند خون در وضعیت پایدار دارد. صبحانه ی با کیفیت موجب تامین انرژی برای مغز و انجام درست و بهینه فعالیت های آن می شود.


اعجاز صبحانه و تاثیر آن در حافظه و کاهش استرس و تعادل بدن


صبحانه نقش مهمی را در رساندن انرژی به بدن برعهده دارد . دانشمندان در مورد صبحانه و انرژی فراوانی که به وسیله صرف صبحانه می توان در اختیار بدن قرار داد ، بررسی و تحقیقات زیادی را انجام داده اند و حاصل تحقیقاتت آن ها این بوده است که "با نوع صبحانه ای که می خورید چگونگی شادابی یا افسردگی خود را در طول روز مشخص می کنید . "


تحقیقات زیادی نشان می دهد که صرف صبحانه باعث افزایش قدرت یادگیری و ایجاد تمرکز بیش تر می شود . دانش آموزانی که از گرسنگی رنج می برند و صبحانه ا جدی نگرفته ومصرف نکرده اند به طور معمول در دس ریاضیات نمرات کمتری را کسب می کنند و بر عکس ، دانش آموزانی که صبحانه کاملی را مورد مصرف قرار داده اند نمرات بهتری کسب کرده و رفتار های اخلاقی بهتری دارند در حقیقت نوع صبحانه مشخصه ، روحیه ، و اخلاقیات فرد  را در طول روز تعیین می کند .


آیا می دانید پانسیون مطالعاتی چیست و چه تفاوتی با سالن مطالعه دارد؟​


اما منظور از صبحانه ی با کیفیت چیست؟


صبحانه کامل شامل مصرف  نان های جو و سبوسدار و غلات و علاوه بر این مصرف پروتئین و چربی در کنار این مواد می باشد

در کنار موادی که ذکر شد استفاده از میوه و یا آبمیوه های طبیعی و یا استفاده از لبنیات مانند یک لیوان شیر و یا یک کاسه ماست طعم دار توصیه می شود.


چند نمونه از صبحانه کامل به شرح زیر است:


  1. نان سنگک یا نان جو یا گندم سبوسدار ، پنیر، گردو یا تخم کتان یا سیاه دانه،یک لیوان آب پرتقال طبیعی به همراه یک عدد سیب (قبل از همه خورده شود)
  2. نان سنگک یا نان جو یا گندم سبوسدار،املت سبزیجات (گوجه فرنگی، کدو، فلفل دلمه ای، قارچ) به همراه کره یا روغن زیتون به میزان 1 قاشق، یک لیوان آب سیب طبیعی
  3.  نان سنگک یا نان جو یا گندم سبوسدار، تخم مرغ آب پز، خیار و گوجه فرنگی و زیتون سبز، چای + عسل
  4. بیسکویت ساقه طلایی، پنیر یا خامه یا عسل، یک لیوان شیر، همراه یک عدد سیب (قبل از. نان سنگک یا نان جو یا گندم سبوسدار، یک کاسه عدسی، یک عدد موز یا کشمش همه خورده شود)


هرچه از تحصیل در دانشگاه های ترکیه و آزمون یوس می خواهید بدانید

پانسیون مطالعاتی چیست و چه تفاوتی با سالن مطالعه دارد؟

کنکوری ها برای صبحانه چه غذاهایی بخورند؟ اهمیت صبحانه به عنوان اصلی ترین وعده ی غذایی برای کنکوری ه

اصلی ترین عوامل موثر در افزایش تمرکز برای کنکوری ها

وعده های غذایی اصلی و غیر اصلی چه تاثیری در دانش آموز دارد ؟

صبحانه ,های ,یک ,نان ,انرژی ,، ,با کیفیت ,در طول ,طول روز ,می شود ,سنگک یا

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

backlinkgran bataravat دیاموند worldssites گروه صنعتی نوین بتون ecuitcontainer گردشگری و توریسم asuacze industrialdishwasherorgg3 WORLD Science