پانسیون مطالعاتی این روزها سر زبان‌ها افتاده و جزو خدمات ویژه‌ای به حساب می‌آید که آکادمی‌ها و موسسات کنکور ارائه می‌دهند. پانسیون مطالعاتی در واقع کتابخانه‌ای است که دانش‌آموزان به صورت تخصصی، فقط برای آمادگی کنکور در آن‌جا به مطالعه می‌پردازند. اما فرق پانسیون مطالعاتی با کتابخانه‌های عمومی چیست؟

پانسیون مطالعاتی چیست و چه تفاوت هایی با سالن مطالعاتی دارد ؟


ویژگی‌های پانسیون مطالعاتی


هدف پانسیون مطالعاتی افزایش راندمان مطالعاتی دانش‌آموزان یا دانشجویان است، این فضا امکانات رفاهی و امنیتی خوبی دارد؛ به طور مثال صندلی‌هایی که در پانسیون مطالعاتی استفاده می‌شوند از جنس صندلی‌های ارگونومیک‌اند، راحت و بزرگ و انعطاف‌پذیرند، پایه‌های کنفرانسی و پشتی بلندی دارند و از پارچه‌های ضد تعریق در ساخت آن‌ها استفاده‌شده است تا فرد بتواند ساعت‌های طولانی بدون عارضه روی صندلی بنشیند. همچنین جهت افزایش کارایی مطالعه دانش‌آموزان، اتاق پانسیون به لحاظ تهویه هوا و لوازم سرمایش و گرمایشی بسیار مجهز است تا در تمام فصول سال با وضعیت‌های جوی گوناگون، محیطی دلپذیر و مطبوع برای مطالعه دانش‌آموزان و کنکوری‌ها فراهم باشد و آن‌ها  همواره بتوانند با لباس‌های راحت ، بدون مشکل مطالعه نمایند.


کامل ترین برنامه غذایی برای افزایش تمرکز در پانسیون مطالعاتی فرهنگ 


امنیت در پانسیون مطالعاتی دخترانه اهمیت بالایی دارد. این فضا باید امن باشد و در معرض دید نباشد تا دانش‌آموزان بتوانند، مانند منزل، با لباس‌های راحت  درس بخوانند. مطالعه با لباس‌های رسمی و حجاب برای ساعت‌های طولانی، آن‌هم حدود یک سال، بسیار طاقت‌فرساست و راندمان را کاهش می‌دهد. از دیگر مزایای پانسیون حضور سرپرستان مجرب، بانشاط و مهربان است که در تمام ساعت‌های مطالعه دانش‌آموزان در پانسیون مطالعاتی (از ابتدای صبح تا انتهای شب) بر آن‌ها نظارت دارند. نظارت بر شروع و پایان به‌موقع  ساعت‌های مطالعه، اعلام زنگ‌های استراحت، نشستن به‌موقع داوطلبان، رعایت نظم و سکوت در ساعت‌های مطالعاتی، نظارت بر مطالعه دانش‌آموزان، توجه به نخوابیدن یا ازحال‌ نرفتن داوطلبان به دلایل مختلف ازجمله خستگی، افت قند، فشار و. از وظایف سرپرستان پانسیون مطالعاتی است. این سرپرستان با دادن انرژی مثبت و روحیه به داوطلب، او را درگذر از موانع روحی همراهی می‌کنند.


 فضاهای جانبی پانسیون مطالعاتی


از لحاظ محیطی فضای کلی پانسیون مطالعاتی باید بسیار تمیز و مرتب باشد و در طول روز دائما به نظافت آن رسیدگی شود تا داوطلبان عزیز همیشه از محیطی آراسته، تمیز، خوشبو و پرانرژی استفاده کنند. نظافت دائم سرویس‌های بهداشتی در طول روز و داشتن امکانات خوب بهداشتی، در جلب رضایت دانش‌آموزان و دانشجویان بسیار موثر است. اما این‌ها برای برخورداری از یک پانسیون مطالعاتی خوب کافی نیست، بلکه جهت رفاه حال دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور، پانسیون باید فضاهای جانبی دیگری هم داشته باشد تا نیازها را کامل تامین کرده و مانع ایجاد هرگونه استرسی در این دوره مهم زندگی شود.

یکی از این فضاهای جانبی سالن غذاخوری به تعداد کل داوطلبان است، زیرا فضای بزرگ غذاخوری این امکان را به وجود می‌آورد تا تمام دانش‌آموزان و داوطلبان همیشه طبق برنامه تحصیلی‌شان مطالعه کنند و برنامه‌شان به دلیل نبود فضایی برای غذاخوری یا انتظار خالی شدن فضا جهت غذا خوردن بهم نخورده و اختلالی در مطالعه آن‌ها ایجاد نشود. یکی دیگر از این فضاها بوفه برای تامین مایحتاج داوطلبان است، علاوه بر این فضایی برای گرم کردن غذا نیز از امکاناتی است که پانسیون‌ مطالعاتی باید داشته باشد. همچنین جانمایی پانسیون در  محله‌ها و کوچه‌های آرام و فاصله داشتن از مراکز پرسروصدا و پر رفت‌و‌آمد در افزایش تمرکز دانش‌آموزان و دانشجویان موثر است.


آسایش در پانسیون مطالعاتی


در پانسیون مطالعاتی علاوه بر امکانات رفاهی جهت مطالعه فضایی مجزا برای استراحت مورد نیاز است که دارای تهویه مناسب و امکانات استراحت دانش‌آموزان در تمام روز باشد. همچنین پانسیون باید از فضاهای باز برای زنگ‌های استراحت مانند حیاط و تجهیزات تفریحی و روحیه‌بخش مانند میز پینگ‌پنگ و لوازم ورزشی ثابت (مانند پارک‌ها) برخوردار باشد. اتاق‌های تشکیل کلاس‌های خصوصی و مشاوره نیز از ویژگی‌های یک پانسیون مطالعاتی خوب است.


 در نهایت باید گفت پانسیون مطالعاتی مناسب باید مانند هتل باشد؛ یعنی خدمات خوب همراه با احترام و تکریم به مشتری ارائه شود. محیط پانسیون مطالعه علاوه بر لوکس و جذاب بودن، باید به‌صورت دائم در طول سال فعال باشد تا مشتری مجموعه به دلیل راضی بودن از خدمات در مجموعه بماند. هیچ ابزاری برای به‌اجبار نگه‌داشتن داوطلب  در مجموعه وجود ندارد مگر رضایت خودش و خانواده‌اش. درنتیجه خدمات باید واقعی و دل‌نشین باشند و همین امر، کار را بسیار تخصصی و حرفه‌ای می‌کند. نکته‌های ظریفی در مدیریت یک پانسیون دخیل هستند تا هم محیطی پویا و پرانرژی برای مطالعه عزیزان فراهم شود و هم ازنظر کسب‌وکار و هزینه‌های بسیار زیاد، دارای توجیه اقتصادی باشد.هرچه از تحصیل در دانشگاه های ترکیه و آزمون یوس می خواهید بدانید


پانسیون مطالعاتی چیست و چه تفاوتی با سالن مطالعه دارد؟

کنکوری ها برای صبحانه چه غذاهایی بخورند؟ اهمیت صبحانه به عنوان اصلی ترین وعده ی غذایی برای کنکوری ه

اصلی ترین عوامل موثر در افزایش تمرکز برای کنکوری ها

وعده های غذایی اصلی و غیر اصلی چه تاثیری در دانش آموز دارد ؟

پانسیون ,مطالعاتی ,مطالعه ,دانش‌آموزان ,داوطلبان ,محیطی ,پانسیون مطالعاتی ,دانش‌آموزان و ,در پانسیون ,است که ,در تمام

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک شیراز چت روم سالم Raymundo's blog tperathenhea mishealthfiddtast poonehplase chardtholude dlpopmusic98 دانلود اهنگ جدید